Facebook Twitter Arama

SOHBET DETAY

MÜNİB ENGİN NOYAN YENİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU
29.11.2011
Sinanpaşa Külliyesi Konferans salonunda Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ve Yeni Çizgi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği konferanslar serisinin ikinci konuğu Münib Engin Noyan’ dı.

Münib Engin Noyan 1953 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatrobilim Enstisünde eğitim gördü. Türkiye'ye döndükten sonra bir müddet İstanbul Şehir Tiyatroları'nda yönetmen ve dramaturg olarak çalıştı. Halk deyimi ile bir vakit önce "hidayete erdi" ve şimdilerde yurtiçinde ve yurtdışında konferanslar veriyor, dini sohbetlere katılıyor, ilahiler seslendiriyor.

Münib Engin Noyan; Yenişehirlilere dini konular hakkında çok önemli bilgiler verdi. Bazen güldürdü bazen düşündürdü. Büyük bir ilgiyle karşılaşan Engin Noyan konferans bitiminde Yenişehirli sevenlerine kitaplarını imzaladı. Yenişehir de kısa bir süre bulunduğunu fakat çok samimi ve sıcak bir insan ortamı olduğunu, inşallah ilerleyen zamanlarda bir kez daha burada olmayı arzuladığını söyledi.

Konferans sonunda Münib Engin Noyan’a katılımlarından dolayı bir plaket ve çiçek taktim eden Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil’’ Değerli hocamızla bir süre önce bir toplantıda karşılaşmış ve bu konferansı planlamıştık nasip bu güneymiş.Değerli hocamıza çok teşekkür eder, ilçemize her zaman bekleriz. Ayrıca bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ve Yeni Çizgi derneğine de çok teşekkür ediyorum ‘’ diyerek sözlerini sonlandırdı.