Facebook Twitter Arama

HABER DETAY

BAŞKANIMIZ YENİŞEHİRLİ İŞADAMLARIYLA BULUŞTU
16.01.2017
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 09 Ocak 2017 Pazartesi akşamı, BBB Dobruca Sosyal Tesislerinde “Yenişehirli İşadamları Bilgilendirme Toplantısı” düzenledi.

Belediyemizin hayata geçirdiği projeler, yatırım faaliyetleri, Devlet yatırımları ve planlanan faaliyetler hakkında Yenişehirli işadamlarını bilgilendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıya, Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, BBB Başkanı Recep ALTEPE, Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, BBB Başkan Yardımcısı Abdülkadir KARLIK, BBB Genel Sekreteri İsmail YILMAZ, AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan KAMIL, Belediye Başkan Yardımcımız Zekai DÜNDAR, MHP İlçe Başkanı Celal ÇEKİL, Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan TORUN, YESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Serhat SAVCI, Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ORHAN ve çok sayıda Yenişehirli işadamı katıldı.

Dobruca Sosyal Tesislerinde düzenlenen ve akşam yemeğinin yenmesinin ardından başlayan toplantıda, Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU organizasyon sebebiyle Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK’e teşekkür ederek, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Daha sonra Yenişehirli hayırsever işadamı ve Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ORHAN yaptığı konuşmasında kış koşullarına rağmen toplantıya iştirak eden katılımcılara ve Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK’e teşekkür etti.

Toplantıya katılan Yenişehirli işadamlarının kendilerini tanıtmasının ardından Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK protokol üyelerine ve Yenişehirli işadamlarına hitaben bir konuşma yaparak, slayt gösterisi eşliğinde, tamamlanan projeler, çalışmalarımızın devam ettiği yatırımlarımız, BBB projeleri ve Devlet yatırımları hakkında çeşitli bilgiler aktardı. Başkanımız konuşmasında şu sözlere yer verdi;

“Yoğun kış şartlarına rağmen, ilçemizin geleceği ve güzelleşmesi adına sizlerle karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlediğimiz bu davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Konuşmama başlamadan önce, zorlu badireler atlatarak, türlü acılarla geride bıraktığımız 2016 yılının ardından, 2017 yılına da maalesef acı ve hüzünle başladık. Ben bu vesileyle, başta İzmir’de yitirdiğimiz, kahraman şehidimiz Polis Memuru Fethi SEKİN olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geride kalanlara sabırlar temenni ediyorum. Bu asil millet, şanlı tarihinin her döneminde olduğu gibi, bundan sonra da hiçbir terör örgütüne ve teröriste prim vermeyecek ve bu kara günlerden alnının akıyla kurtulacaktır.

Kıymetli Hemşehrilerim, devletimiz ve hükümetimiz tüm gücüyle bu hainlere karşı mücadele yürütürken, bir yandan da önemli yatırım hamlelerini hız kesmeden gerçekleştirmeye devam ediyor. Biz yöneticiler de bu bilinç ve irade ile hareket ediyor, ilçemizin ve dolayısıyla ülkemizin, ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasında önemli adımlar atma yolunda gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Osmanlı’nın kurduğu ilk şehir, aynı zamanda da ilk başkenti olma ünvanını taşıyan Yenişehir’imiz, içinde barındırdığı ve tarihten gelen kültürel mirasının yanı sıra, Ülkemizin ve Bölgemizin de adeta tarımsal ürün merkezlerinden biridir. Tarımsal anlamda pek çok ürünün yetiştirildiği ve bu ürünlerin dünya pazarlarına açıldığı merkezlerinden biri olan ilçemiz, tarımsal gelişimi ile eş zamanlı olarak sanayi anlamında da ilerlemeler kaydetmektedir.

Göreve başladığım 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinden bu yana, insana hizmet etmenin; devlete ve halka hizmet etmek olduğunu, halka hizmet etmenin de Hakk’a hizmet etmek olduğunu biliyoruz. Bu görevin, gecesi gündüzü olmaksızın, çalışmayı gerektirdiğinin bilincinde olarak hizmet vermeye, Allah izin verdiği müddetçe de devam edeceğiz.

Bu güzel sohbet ortamında, sizlere bir yandan ilçemizi tanıtırken diğer yandan da bugüne kadar tamamlanan ve hayata geçirdiğimiz projelerimiz, yapımı devam eden projelerimiz, planladığımız projelerimiz, BBB ile birlikte yürüttüğümüz projelerimiz ve Devlet yatırımlarımız ile ilgili çeşitli bilgiler vermek istiyorum. Ancak siz kıymetli büyüklerimden, saygıdeğer dostlarımdan ve işadamlarımızdan temennim; doğup büyüdüğünüz ve her birinizin ayrı ayrı katkıları bulunan bu topraklarda, nelerin olması gerektiği, hangi faaliyet ve yatırımların gerçekleştirilmesini arzu ettiğinizi belirtmenizdir. Hayalini kurduğunuz ve geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza nasıl bir Yenişehir bırakabiliriz? Sizlerle birlikte Yenişehir’i nasıl şekillendirebiliriz? Bu konuda katkılarınızı istirham ediyorum” dedi.

Toplantıda son olarak konuşan BBB Başkanı Recep ALTEPE, BBB olarak Yenişehir’e çok önemli alt yapı yatırımlarının gerçekleştiğini, alt yapının yanı sıra yürütülen diğer projelerin de ihale hazırlıklarının tamamlanarak son aşamaya gelindiğini ifade etti. BBB Recep ALTEPE konuşmasında; “Yenişehir’de her yer kazıldı. Bitti derken tabiî ki burada yağmur suyunu unutmuşlar, istersen kapatalım yolları yapalım dedik. Süleyman Bey olmaz dedi. Başlamışken onu da bitirelim dedi. Şimdi artık inşallah bitmiş oldu, onlar da tamamlandı. Ama bugüne kadar yapılamamış. Niçin? Şuana kadar alt yapıya harcadığımız para 65 Milyon TL, geçtiğimiz 5 yılda Yenişehir Belediyesi yatırımı ne kadardı? 5 Milyon TL’yi bulmuyordu. İsterse 10 Milyon TL olsun. Diğer kalemler hariç sadece alt yapıya 65 Milyon TL harcadık. Büyükşehirle birlikte bunlar yapılıyor ve yapılmaya da devam ediyor. Şimdi artık her konu bizim konumuz dedik. Gölet ve sulama tesisleri yapılıyor. Biber Festivaline geldik, biberi değerlendirmemiz ihracat yapmamız lazım dediler, o işe de el attık. Tarım şirketini kurduk, ihracat yapıyoruz. Türkiye’de gölet yapan, sulama tesisi yapan tek Belediye, Bursa’dır. İhracat şirketi olan, tarım şirketi olan tek Belediye yine Bursa. Niçin? Özellikle, üreticimizin yüzünü güldürebilmek, onlara sahip çıkabilmek, onun yanında olduğumuzu gösterebilmek. Onlara moral verebilmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Gölet, sulama tesisi yapıyoruz, biber hali de yapılacak. Kurutma için alanları yapıldı. Eskiden vatandaş yollarda kurutuyordu ürünlerini, asfaltlarla kapladık, şimdi o alanlarda kurutuyorlar. Burada sunuma ilave edilmemiş pek çok şey var. Artık, dediğimiz gibi, her alanda çalışılıyor, yeter ki üretilsin. Süt ürünleri tesisi de, diğer tesisler de, yeter ki işe yaradığını bilelim. Yani salça fabrikası işe yarayacaksa, gerçek anlamda fizibilitesi doğruysa, uygunsa hemen kurarız, problem yok. Yeter ki çalışılsın, bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok, her türlü tesisi kuruyoruz. Önemli olan başarılı olması. Bu anlamda tüm kırsalımıza yönelik gerçekten güzel bir faaliyet var. Nerede ne talep varsa, nerede ne güzel proje varsa alıyoruz ve onları uygulamaya gayret ediyoruz, şehir merkezinde, çarşıda, tüm çarşının cephesinin değişmesinden tarihi eserlere kadar. Sinanpaşa Külliyesi de böyle restoranlı güzel bir tesis olacak. Biz, 7 yılda Bursa’da 55 tane tesis yaptık, 20 tanesi restoranlı. İnşallah Sinanpaşa Külliyesi de aynı şekilde olacak, orası da bitiyor. Hangi köyde, nerede bir tarihi eser varsa, hepsiyle ilgili çalışmamız var, hepsi teker teker elden geçiyor. Nerede tarihi bir eser varsa, tüm kırsalda hepsiyle ilgili bir çalışma yapılıyor. Aydoğdu Bey Türbesi, Piri Abdal Türbesi gibi.

Çevre ile ilgili yatırımlar, Arıtma Tesisi artık bunlar da bizim konumuz. Başkanımız az evvel burada saydı, şehrin merkezinde yapılamayan, tabi ilçe belediyesinin yapamayacağı otopark, sosyal yaşam merkezi, düğün salonu, kapalı pazaryeri, kendisi en iyi en kaliteli en lüks projeleri çizdirmiş. Şimdi buraların da ihalesi yapılıyor. Artık son kalanların da ihalesi yapılıyor. İnşallah burada gösterilen projeler artık bitecek ve bunlarla da bitmeyecek, ondan sonra başka projeler gelecek. Ama böyle projelerin sunulabilmesi için, Büyükşehirle birlikte hareket edebilmek ve bu gücü o şehre yansıtmak gerekiyor.

Sadece Büyükşehir Belediyemiz olarak sadece alt yapıya 65 Milyon TL harcanmış şimdiye kadar, yol, asfalt ve diğer çalışmalara 32 Milyon TL gitmiş. Neredeyse 100 Milyon TL , diğer otopark, pazaryeri projesi 30 Milyon TL, diğer çalışmalar tarihi eserler, tesisler ile birlikte 200 Milyon TL’lik bir yatırımdır. 5 yılda yapılan yatırım 5-6 Milyon TL iken şimdi yapılan yatırım 200 Milyon TL’yi geçiyor. İşte bu da ne kadar farklı bir dönem olduğunu gösteriyor. Ben Süleyman ÇELİK Başkan, şanslı bir Başkan demiştim, çünkü bu dönemde Başkanlık yapmış oluyor, çünkü i çehresi değişecek. Alt yapı da bitti, Allah’a şükür çamurdan kurtuldu, artık bu yapılan eserler, restorasyonlar, kazandırılan hizmet binalarıyla tesislerle birlikte inşallah Yenişehir’imizin de talihi değişecek. Her şeyden önemlisi, üretimle ilgili her türlü destek, bizim özellikle üzerinde çalıştığımız konu bu. Hangi konuda olursa olsun, yeter ki üretelim, daha fazla üretelim ve daha fazla kazanalım. Her alanda gelişim sağlansın. Ticaretimiz ve ekonomimiz gelişsin. Biz Yenişehir Havaalanına 14 ay bedava insan taşıdık, şimdi şehiriçi fiyatına götürüyoruz. Çünkü havaalanı çalışmadan ekonomi gelişmez. Bizim havaalanımızdan her yere uçak kalkması lazım. Ve bunun için de destek vermemiz lazım. Onun için Büyükşehir Belediyesi var, bizler de tüm gücümüzle birlikte bu hizmeti inşallah vermiş olacağız.

Ben 38 yıldır resmen siyasette görevliyim, 23 yıldır da Büyükşehir Belediye Meclisindeyim, 8 yıldır da Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu tecrübemizi de inşallah hem Bursa’ya hem de Yenişehir’e aktarmış olacağız. Sizlerin de destek ve önerilerinizle inşallah çok güzel eserleri almış olacak. Yenişehir’in çehresi oldukça da değişecek” dedi.

Toplantının sonunda Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, ilçedeki projelere verdiği destekler sebebiyle BBB Başkanı Recep ALTEPE’ye teşekkür etti.DİĞER HABERLER
23.01.2018 BAŞKANIMIZ VE MEMURLARIMIZ BEMBİRSEN YEMEĞİNDE
Yenişehir Belediyesi memurlarının bağlı olduğu BEM-BİR-SEN Bursa Yönetim Kurulu ve Yenişehir Belediyesi Temsilciği olarak 23 Ocak 2018 Salı günü Yenişehir İmren…
23.01.2018 ''ÇOCUK NE İSTER'' KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ
Psikoterapist Dr. Serhan DOĞAN’ın katılımlarıyla 21 Ocak 2018 Salı günü Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR Kültür Merkezinde “Çocuk Ne…
22.01.2018 BAŞKANIMIZ ESNAFLARLA GENEL KURUL TOPLANTISINDA BİRARAYA GELDİ
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 22 Ocak 2018 Pazartesi günü, Yenişehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Genel Kurul Toplantısını ziyaret…
20.01.2018 MİLLETVEKİLLERİMİZ İLÇEMİZDE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDULAR
AK Parti Bursa Milletvekili, önceki dönem Sağlık Bakanı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve AK Parti Bursa Milletvekilleri İsmail AYDIN ve Zekeriya BİRKAN, AK Parti Bursa…
19.01.2018 KAYMAKAMIMIZDAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR BELGESİ
İlçe Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU, 18 Ocak 2018 Perşembe akşamı Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK’e, Yenişehir Belediye Başkanlığı olarak kamu hizmetlerinin…
19.01.2018 BAŞKANIMIZ YABANCI MİSAFİRLER İÇİN HAZIRLANAN ÇEŞİTLİ PROGRAMLARA KATILDI
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 19 Ocak 2018 Cuma günü, Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte gerçekleştirdiği, Avrupa Birliği…
19.01.2018 ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ BAŞKANIMIZIN ELİNDEN ALDI
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının 1. Döneminin sona ermesi sebebiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen,…
18.01.2018 YENİŞEHİR KENT MÜZESİ MUHTARLAR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
BBB tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanarak Belediyemize devri gerçekleştirilen Sinanpaşa Külliyesi’nin bir bölümünde açılacak olan Yenişehir Kent…
14.01.2018 HAMSİ ŞÖLENİNE YOĞUN İLGİ
Belediyemiz ile Yenişehir Trabzonlular Derneği tarafından 14 Ocak 2018 Pazar günü düzenlenen Hamsi Şölenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 06 Ocak-17 Ocak tarihleri…
10.01.2018 BAŞKANIMIZ BASIN MENSUPLARINI ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 10 Ocak 2018 Çarşamba günü ilçemizde görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek, onların “10 Ocak Çalışan Gazeteciler…