Facebook Twitter Arama

HABER DETAY


FARUK ÇELİK İLÇEMİZDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
12.07.2016
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK 10 Temmuz 2016 Pazar günü, Line TV’de canlı olarak yayınlanan, İlçe Ziraat Odamızın da katılımıyla “Bursa’da Tarım” konulu programa katılmak üzere Yenişehir’e geldi.

Yolören Mahallesi’nde gerçekleştirilen TV Programının ardından, Yolören Çamlığında yapılan yemek programına katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk ÇELİK, daha sonra Yolören sakinleri ve Yenişehirliler ile bir araya geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk ÇELİK ile birlikte Yolören Mahallesinde yapılan programlara, Bursa Vali Yardımcısı Mustafa ALTINTAŞ, Yenişehir Kaymakam Vekili ve İznik Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN, Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, İznik Belediye Başkanı Osman SARGIN, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm Burak DURAL, AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan KAMIL, Belediye Başkan Yardımcımız Zekai DÜNDAR, Belediye Meclis Üyelerimiz, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi AKTAŞ ile civar ilçe Ziraat Odası Başkanları, Mahalle Muhtarlarımız, STK Başkan ve Temsilcileri, ilçe protokolü, AK Parti Yenişehir İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk ÇELİK’in, Başkanımızın kendi mahallesi olan, Yolören’e yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken yaptığı konuşmasında Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK; “Bugün gerçekten güzel bir gün, Sayın Bakanımızın ilçemize ve köyümüze teşrifleri bizleri gerçekten onurlandırdı. Yenişehir tarımı ve hayvancılığıyla ön plana çıkan bir ilçemiz. Biz biliyoruz ki Sayın Bakanımız her zaman elimizden tuttuğu gibi bu süreçte de elimizden tutacağına inancımız tamdır. Ben böyle güzel bir günü bize yaşattığı için hem ilçem adına hem de kendi köyüm adına kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşlarla bir araya gelerek, ülkemizde tarım alanında gerçekleştirilecek kalkınma adımlarının yanı sıra gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk ÇELİK konuşmasında şu sözlere yer verdi;

“Yenişehir’de olmaktan, siyasete başladığımız yerlerden biri olan Yolören köyünde olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Uzun yıllardır ben siyasetin içerisindeyim. 1985’lerden beri Bursa’mızın ayak basmadığımız köyü azdır. Birçok dostumuz var, bugün de bu dostluğun gereği olarak bir TV programı vesilesiyle bir Yenişehir’e gelelim derken bölgedeki bütün Ziraat Odası Başkanlarımız organize olmuşlar, Tarım kesimi organize olmuş ve bizleri karşıladılar. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Uzun yıllar siyasetin her alanında bulunduk. Grup Başkan Vekilliğiyle Bursa’ya hizmet ettik. Çalışma Bakanı olarak yine Bursa’mıza ve ülkemize hizmet etme imkânı bulduk. Devlet Bakanlığı görevimiz oldu 2 yıl kadar, tekrar Çalışma Bakanlığı görevine dönme oldu. Şimdi de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak huzurlarınızdayız. Bütün görev yaptığımız Bakanlıkların zorlukları da vardı. Ama orada yapılması gereken önemli hizmetleri büyük mücadelelerle aşma imkânı elde ettik. Çok şükür geriye doğru baktığımız zaman, bugün hastaneye gidip tedavi oluyorsanız Sosyal Güvence reformları sayesinde bunlar gerçekleşti. Türkiye o alanda ciddi sıkıntılar yaşıyor idi 2007 yılından sonra Genel Sağlık Sigortasıyla Türkiye bu sorunları aştı. Bunun gibi bütün görev yaptığımız yerlerde Cenabı Hak en iyi hizmetlere imza atmamıza bizleri vesile kıldı. Mutlaka başka arkadaşlar da yapardı ama bize vesile olması bizim aracı olmamız hakikaten bizim hanemizde çocuklarımıza bırakacağımız iyi bir eser diye düşünüyorum.

Şimdi de toplumun önemli bir kesimi olan Tarım kesimiyle 6 aydır yoğun bir şekilde birlikteyiz. Tarım kesiminin sorunlarının olması çok doğal. Çünkü toprak, tabiat, hava şartları ve birçok hususu bir araya denk getirerek elde edildiği bir verim ve ürün meselesi. Dikkate aldığınız zaman bir sürü riskleri barındıran bir alandan bahsediyoruz. Ve emeği çok olan çilesi çok olan ama pek çok zaman karşılığını alamayan bir kesim. İşte bunu kendi kafamıza göre değil, mümkün mertebe araziye giderek, fotoğraf çekerek, durum tespiti yaparak, acaba nasıl çözümler üretebiliriz diyerek 6 aydır çalışıyoruz ve güzel neticeler elde ettiğimiz inancı içerisindeyim. İnşallah bundan sonra bu diyaloglarımızı sürdürerek, arazide ve tarlada olarak çalışmalarımızı yalnız biz değil, Tarım İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere, İlçe Müdürlüğümüz, Kooperatiflerimiz, Tarım kredi Kooperatifimiz, Ziraat Bankası olmak üzere hep beraber bir dayanışma içerisinde tarım kesiminin gelir düzeyini nasıl yükseltiriz, tarım kesiminin yüzünü daha nasıl güldürür ve daha iyi bir noktaya taşırız. Bunun mücadelesini vereceğimizi bilmenizi istiyorum. İnşallah Cenabı Hak muvaffak eder diyorum. İyi niyetle, ihlasla, samimiyetle bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gelir gelmez önümüzde bulduğumuz bazı sorunlar oldu. Süt sorunu çıktı, et sorunu var halen devam ediyor. Bunun gibi güncel vatandaşın günlük hayatını ilgilendiren önemli sorunlarla karşı karşıya kaldık. Ekmek fiyatlarıyla ilgili gelir gelmez yaşadığımız bazı problemler vardı. Bunları stabil hale getirmek görevimiz. Bir taraftan tabiî ki üreticimizi düşüneceğiz, bir taraftan 78 milyon insanımızı da düşüneceğiz. Ama esas mesele bu aradaki aracıların sayısını azaltarak hem üreticiyi memnun eden hem de 78 milyonu memnun eden bir politikanın izlenmesi gerekiyor. Önümüzdeki dönem tarımla ilgili en önemli değişiklik havza bazlı bir destekleme modeline geçiyoruz. Hayvancılıkta da aynı şekilde, havza bazlı üretime geçelim diyoruz. Yani bazı yerler yetiştirici olsun, bazı yerler besici olsun bazı yerler de süt üreticiliği ile meşgul olsun. Hem besi hem süt hem yetiştiricilik birçok karmaşayı da beraberinde getiriyor. Onun için bunları bütün üreticilerle konuşup hangi illerin yetiştiriciliğe daha uygun olduğunu hangi illerde besiciliğin yapılması gerektiğini ve hangi illerde süt ve ağırlıklı sütçülüğün yapılması gerektiği noktasında geldiğimiz bazı önemli tespitler var. Onları inşallah önümüzdeki dönem uygulamaya koyacağız.

Bitkisel üretimde de aynı şekilde. Yenişehir ovamızda neler üretmemiz gerekiyor. Hangi bitki, aynı şeyi bugünlerde bize bazen sitemlerde bulunanlar var. Bize diyorlar ki

-Toprak analizi vardı Sayın Bakanım, kaldırdınız.

-Kaldırmadık, durdurduk. Niye durdurduk. Toprak analizi yapmadan ekim yapılıyor, hasat döneminde diyor ki toprak analizi raporunu alalım da destek alalım diyor. 115 Trilyon toprak analizi desteği veriyoruz. Toprak analizi yaptırın da gelin, yani o toprağa sen hangi tohumu atacaksın, o analiz sana onu söyleyecek, sen onu yapacaksın. Yaptın mı, yok, hasatla yapıyorum ben. Analiz hasat işi değil, analiz başlangıç işidir. Tohumu atmak içindir. Şimdi mesela ne yapacağız, Eylül ayında toprak analizini getireceksin, Ekim ayında da yaptığın analize göre desteğini alacaksın. Yani bir işi yaparken gereği nedir onu düşünmemiz gerekiyor. Yoksa destek almak için milletin parasını bizim doğru kullanmamız ve doğru kullandırmamız gerekiyor.

780 Bin km² de, 24 Milyon Hektar tarıma elverişli arazimiz var, onun da 19 Milyon Hektarını kullanıyoruz. ÇKS ( Çiftçi Kayıt Sistemine) kayıtlı da 14 Milyon Hektar arazimiz var. 19 Milyon hektara baktığımız zaman, 78 Milyon insanı besleyecek burası. Yani git gide de küçüldüğümüzü ifade etmek isterim. 24 Milyon Hektar inşallah 26 Milyon Hektar olur. Onun mücadelesini birlikte vermemiz gerekiyor. Ama herkes bireysel düşünüyor, diyor ki benim 5 çocuğum var, 100 dönüm araziyi 20’şer dönüm taksim edeyim diyor. Taksim edeceksin de sen kendi arazini taksim etmiyorsun ki, 78 Milyon’un arazisini taksim ediyorsun, farkında değilsin. Şuanda 38,5 Milyon parselimiz var, toplulaştırıyoruz, diyoruz ki bunu 16,5 Milyon parsele indirelim diye, eğer önüne geçmezseniz bu 50 Milyon parsel olur. Her vatandaşa 1 parsel olacak şekle dönüşebilir, o zaman da tarım olmaz. Üretim olmaz, Allah korusun ekmek için yurtdışına elimizi avucumuzu açmak zorunda kalırız. Böyle bir tehdit dünya insanlığı için var. Şuanda 34 ülke açlıkla mücadele ediyor. Dünyada tarımla ilgili pek çok sıkıntılar yaşanıyor ama Türkiye’de toprakla ilgili olarak tarımda yaşanan sıkıntılara karşı almamız gereken önlemler var.

Toprakla suyu buluşturmamız gerekiyor. Buluştuğu zaman da suyun akıllıca kullanılması gerekiyor ve toprağın kalitesini bozmaması gerekiyor. Ben 2 dönemdir Şanlıurfa Milletvekiliyim. İçinizde yaşayan burada yaşayan bir kardeşiniz olarak Harran Ovası su istemiş, su getirmişiz. Öyle bir su verilmiş ki şimdi de Harran Ovası’nda uğraşıyoruz çoraklaşmayı önlemek için. Bütün verimli toprak bilinçsiz su kullanımı nedeniyle, Suriye’ye doğru gitmiş. O halde çiftçilik önemli, Peygamber mesleği. Çiftçiliği bilinçli yapmamız gerekiyor. Ziraat Odaları ve Birliklerin birinci görevi, çiftçimize bilinçli tarımı öğretmektir. Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerimizin derdi ise verimli tarım arazilerimizin nasıl daha fazla verimini arttırabiliriz olmalıdır. Sizlerin görevi ofiste oturmak değil tarlaya, ahırlara gidip yerinde tespitlerle orada çalışmalar yapmaktır. Memur orada oturacak, Odalar Birlikler başka yerde oturacak Bakan havadan uçakla geçecek, olmaz öyle şey. Dertleneceksin memleketin toprağıyla, taşıyla, hayvanıyla, ahırıyla, ağılıyla dertleneceğiz ki, bizi bekleyen tehlikeyi bertaraf edelim. Ben inanıyorum, bu azim ve kararlılıkla çalışırsak Türkiye tarım alanında da çok çeşitli mesafeleri inşallah bu geldiği noktadan artılar koyarak daha iyi bir noktaya taşıyacağı inancı içerisindeyim. Bunları birlikte yapacağız. Ve inşallah önümüzdeki Ağustos ayının sonunda biz Yenişehir ovamızda ne ekeceğimizi, sizin hangi ürünleri ekmenizin doğru olacağını, hangilerinin münavebeli ekilmesi gerektiğini ve hangilerinin destekleneceğini sizlerle paylaşacağız. Çiftçimiz de artık bu ürün planlamasına göre ürününü ekecek. Patates örneğin, İnegöl, İzmir, İç Anadolu’da Niğde de Nevşehir’de de ekmişler, her yerde patates ekmişler. Ürün planlaması olmaması sebebiyle bu şekilde ekimler yapılmış. Bizim ne kadar patatese ihtiyacımız varsa o kadar ekim yapmalıyız. Nereye ekim yapacağımızı tespit edip oraya destek vereceğiz, diğer taraflara da başka ürünler için destekleri yapacağız.

Bütün gayemiz çiftçimiz üreticimiz nasıl kazanır, bunu kendimize dert edinmeliyiz. İnanıyorum ki bu ürün planlamasıyla çiftçilerimiz daha güvenli ve verimli bir ortama girmiş olacaktır. Bunlar bizim alanımızla ilgili. Görüşüyoruz, Yenişehir’in sorunu nedir, Bursa’nın sorunu nedir diye. Yenişehir’de Et Balık Kurumu bir kesimhane yapsa diye taleplerin olduğunu biliyoruz. İnşallah bunları Başkanımız Süleyman Bey’le birlikte çözmenin gayreti içerisinde olacağız.

Hayvancılıkta mutlaka, biz yerli üreticimize, yerli besicimize zarar ettirmeyeceğiz. Şuanda kilosu 13-14 TL’ye eti getirme imkânımız var, getiriyoruz. Ama kesinlikle buradaki maliyetin altında satmayacağız. Bizim üreticimiz kendi hayvanını yetiştirmezse, hayvan fabrikasını burada kurmazsak, damızlık hayvan sayısı artmazsa biz nasıl hayvancılık varlığımızı arttıracağız. Sürekli dışarıya bağımlı mı olacağız. Her yıl 400 bin hayvan getiriyoruz. Niçin getiriyoruz, burada üretelim. Kendi ürettiğimiz beslediğimiz hayvanları kesime götürelim. Fabrikadan kastımız budur. Dışarıdan getir hayvanı, istasyon gibi burada 6 ay yemle, bir de yem fiyatlarını yükselt, ondan sonra hayvanı kes, sofraya getir. Bu doğru bir yöntem değil, biz kendi kestiğimizi kendimiz üretelim. Kendi hayvan varlığımızı mutlaka arttırmak durumundayız. Küçükbaş hayvancılığa çok uygundur bizim arazimiz. Birileri küçükbaş hayvanın tüketiminin azaldığını söylüyor. Hepimiz evlerimizde küçükbaş hayvanın etini tüketiyoruz. Ama onların dertleri o değil, birçok başka hesapları var. İşin içine ticaret ve rant girdiği zaman kimin kimi karalayacağı belli değildir.

Çıkıyor birisi, ünvanı profesör, ekmek yemeyin diyor. O zaman kaldıralım buğday ekimini. Böyle bir şey olabilir mi?. Et yemeyin, tavuk yemeyin, her kafadan bir ses çıkıyor. Siz kimsiniz ki bunları söylüyorsunuz? Nereden aldınız bu yetkiyi? Demek ki birilerini memnun etmek için, birilerinin ürününü pazarlamak için ya da birilerine darbe vurmak için konuşuyorsun. Bu işin Bakanlığı var, bilim adamları var, oturulur konuşulur. Allah’ın yarattığı her şeyi kararında tüketin denebilir, böyle kesin kes onu yemeyin bunu yemeyin şeklinde değil. Nerden biliyorsun sen buğdayın faydalarını, ne zaman araştırdın? Görevin miydi? Mesleğin miydi? Değil. Etin zararını, faydasını nerede araştırdın sen? Böyle yüzeysel, basit ve üreticileri mağdur eden, alınteriyle çalışan mücadele eden insanlara darbe vurmaya dönük farkında olmadan ya da bilerek bu şekilde yapılan yayınlar da doğru yayınlar değildir. Onun için biz üreticimizin planlı bir şekilde geleceğe yürümesi, hem hayvancılıkla uğraşanların hem bitkisel üretimde meşgul olanların geleceğe daha güvenle yürümeleri açısından bu planlamaları devreye koymak durumundayız. İnşallah çiftçilerimize, üreticilerimize hayırlı olur

Ülkemizin gündemi ile ilgili olarak ise, Sayın Yolörenliler; Yaşadığımız coğrafya yalnızca bugün değil geçmişten beri sıkıntılı bir coğrafyadır. Bu ilke hangi şartlarda kuruldu hepimiz biliyoruz. 70-80 yıldır bu coğrafyada uygulanmadık entrikalar kalmadı. Şimdi de ülkenin birliğini beraberliğini bozma adına, 7 düvel mücadele ediyor. Tarihsel süreçte baktığımızda normal gibi görünebilir. Ancak milletimiz de bir yoğunluk düzeyine ulaştı. Kültürel ve eğitim seviyemiz git gide artıyor. Ne olup bittiğini herkes çok iyi biliyor. 100 Yıl öncesine göre başsız tek coğrafya İslam coğrafyasıdır. Amerika Kıtasının başı var, Asya’nın Rusya’sı var Çin’i var, Avrupa’nın Almanya’sı var Avrupa Birliği var. Tek başsız olan coğrafya, paramparça edilmiş, vilayetlere bölünmüş, devletçiklerden oluşan İslam coğrafyasıdır. Neden acaba Bursa kadar devletler oluşmuş. Balkanlar’da Yugoslavya 7’ye bölündü, Ortadoğu’da vilayet büyüklüğünde devletler var. Yer altı kaynakları çok fazla ve buraları sömürmenin yolu devletçiklerin oluşmasıdır. Bu şekilde kontrolü çok kolaydır. Dünyanın petrole ve doğalgaza ihtiyacı var. Buraları ancak bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Onun için Büyük İmparatorluğun bakiyesi bu devletler başıboş vaziyettedir. Kendi yönettikleri var ama derli toplu bir şekilde bu coğrafyada varlığımızı sürdüremiyoruz. Onun için dert burada. Oysa bizim dinimiz barış dinidir. Barış dininde savaş olur mu? Herkes barışa inanıyor fakat en çok savaşlar burada oluyor. Çünkü irade başkalarının elinde. Böyle sıkıntılı bir coğrafyada yaşıyoruz. Hiç bilmediğim bir bölgeye gittim, 6 yıldır orada çalışıyorum, insanları da iyi tanıyorum. Güneydoğu’daki vatandaşlardan Allah razı olsun, şu son dönemde yaşanan süreçlerde gösterdikleri duruşlarından dolayı kendilerinden müteşekkirim. Kendilerine yakışanı yaptılar, Çanakkale’de birlikte dedelerimizin şehit olduğu bu aziz vatanın uğruna, terör örgütünün bütün baskılarına rağmen hiçbirisi adım atıp dışarı çıkmadı. Onlara destek vermedi. Güvenlik güçlerimiz direk teröristleri hedef alan, vatandaşlarımızı koruyan uygulamalarıyla son derece büyük başarılar elde ettiler. Milletimiz 78 Milyon kardeştir. Büyük bir dayanışma içerisinde bu piyonlar, bu mikroplar temizleninceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizi Yenişehirliler de bilsinler. Bu mikrobun temizlenmesi gerekiyor.

Kalkınma adına ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bakın, Şanlıurfa’da kalkınma adına ne gerekiyorsa yapıyoruz. Örneğin gelecek ay Şanlıurfa’da, 800 yataklı bir hastanenin açılışını yapacağız. Şanlıurfa’nın bütün ilçelerinin duble yolları ve hastaneleri tamamlandı. Şanlıurfa’da 6700 derslikli, 400 adet okul yaptık. Bu sayede sınıfların mevcudu 90 kişiden, 35 kişiye düştü. Artık Türkiye’de kimsenin istismar edileceği bir alan bırakmadık. Burada ne varsa Şanlıurfa’da da o var arkadaşlar. Çünkü biz biriz, beraberiz, bu ülke hepimizin. Bu anlayışla biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah terör belasından kurtulduktan sonra bu dayanışmayı daha da sağlamlaştıracağız ve geçmişteki bütün başarılarımıza yeni başarılar ilave edeceğiz. Türkiye’de güzel şeyler oluyor. Bunlar biliyorlar ki, eğer Türkiye’yi aşağıya çekmezsek, çok büyük atılımlar gerçekleştireceğimizi biliyorlar. Bu atılımlar gerçekleşince zaten ortada problem de kalmayacak. Herkesin işi olsa, aşı olsa, kim gider dağa? İstismar edilecek bir alan kalmayacak. Bunu gördüler. Gördüler ki, o bölgede istismar ettikleri gençler iş sahibi, aş sahibi ve meslek sahibi oluyor. O zaman eleman bulamayacaklar. Bu sebeple, kaosa sürükleme taktiği ile karşı karşıyayız. Ama Allah’ın izniyle, bunların hepsini ülkemiz yenecek güçtedir. Ülkemize sadakatle bağlı olan 78 milyona bir kez daha müteşekkir olduğumuzu söylemek istiyorum. Ecdadına karşı mahcup olmayan bir yönetim anlayışındayız ve buna devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum. İnşallah çeşitli vesilelerle yine huzurunuza geliriz, dertleşiriz. Bu çalışmalarımız neticesinde tarımdaki tüm gelişmelere de kapımızın açık olduğunu bilmenizi istiyorum. Arkadaşlar randevuya gerek yok, Bursa ile ilgili özel bilgileri alın, toparlayın gelin, gerek Bursa’da gerekse Ankara’da her an görüşebiliriz. Yeter ki sizin üzerinizdeki yükü biraz daha almış olalım diyorum” dedi.DİĞER HABERLER
23.01.2018 BAŞKANIMIZ VE MEMURLARIMIZ BEMBİRSEN YEMEĞİNDE
Yenişehir Belediyesi memurlarının bağlı olduğu BEM-BİR-SEN Bursa Yönetim Kurulu ve Yenişehir Belediyesi Temsilciği olarak 23 Ocak 2018 Salı günü Yenişehir İmren…
23.01.2018 ''ÇOCUK NE İSTER'' KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ
Psikoterapist Dr. Serhan DOĞAN’ın katılımlarıyla 21 Ocak 2018 Salı günü Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR Kültür Merkezinde “Çocuk Ne…
22.01.2018 BAŞKANIMIZ ESNAFLARLA GENEL KURUL TOPLANTISINDA BİRARAYA GELDİ
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 22 Ocak 2018 Pazartesi günü, Yenişehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Genel Kurul Toplantısını ziyaret…
20.01.2018 MİLLETVEKİLLERİMİZ İLÇEMİZDE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDULAR
AK Parti Bursa Milletvekili, önceki dönem Sağlık Bakanı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve AK Parti Bursa Milletvekilleri İsmail AYDIN ve Zekeriya BİRKAN, AK Parti Bursa…
19.01.2018 KAYMAKAMIMIZDAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR BELGESİ
İlçe Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU, 18 Ocak 2018 Perşembe akşamı Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK’e, Yenişehir Belediye Başkanlığı olarak kamu hizmetlerinin…
19.01.2018 BAŞKANIMIZ YABANCI MİSAFİRLER İÇİN HAZIRLANAN ÇEŞİTLİ PROGRAMLARA KATILDI
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 19 Ocak 2018 Cuma günü, Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte gerçekleştirdiği, Avrupa Birliği…
19.01.2018 ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ BAŞKANIMIZIN ELİNDEN ALDI
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının 1. Döneminin sona ermesi sebebiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen,…
18.01.2018 YENİŞEHİR KENT MÜZESİ MUHTARLAR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
BBB tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanarak Belediyemize devri gerçekleştirilen Sinanpaşa Külliyesi’nin bir bölümünde açılacak olan Yenişehir Kent…
14.01.2018 HAMSİ ŞÖLENİNE YOĞUN İLGİ
Belediyemiz ile Yenişehir Trabzonlular Derneği tarafından 14 Ocak 2018 Pazar günü düzenlenen Hamsi Şölenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 06 Ocak-17 Ocak tarihleri…
10.01.2018 BAŞKANIMIZ BASIN MENSUPLARINI ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 10 Ocak 2018 Çarşamba günü ilçemizde görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek, onların “10 Ocak Çalışan Gazeteciler…