Facebook Twitter Arama

HABER DETAY

TERÖRE KARŞI ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ
20.12.2016
Kayseri’de çarşı iznine çıkan Mehmetçiklerimize karşı hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırı sonrasında, Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK ve siyasi parti başkanları, 17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 17.00’da Belediye Meclis Salonumuzda, teröre karşı tepkilerini dile getirmek, birlik ve beraberlik mesajı vermek üzere ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdiler.

Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK:

“Değerli hemşehrilerim, daha dün İstanbul’da yaşamış olduğumuz bu elim terör olayının henüz daha acılarını unutamazken, henüz daha o şehitlerimizin kanı yerden kalkmamışken, henüz daha kanları kurumamışken bu sabah da hepinizin bildiği üzere Kayseri’de böyle bir elim olayla karşı karşıyayız. Bugün 13 genç askerimiz şehit ve 56 yaralımız var. İstanbul’daki hadise özellikle polislerimizi hedef almak suretiyle yapılan bir saldırıydı ama bugün de görüyoruz ki askerimize yapılan bir saldırı var.

Değerli arkadaşlarım, bu bizi şuana kadar yıldırmadı, bundan sonra da yıldıramayacak. Ülkemizin üzerinde oynanan bu olaylara ilçe nezdinde hep birlikte tüm siyasi başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle, STK başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla bunu lanetlemek için burada tüm ilçe adına toplanmış bulunmaktayız. Ben bütün arkadaşlarıma hem hoşgeldiniz diyorum, hem de çok teşekkür ediyorum. Evet, gerçekten önemli, ülkenin yaşamış olduğu süreçlerde, Çanakkale Harbinden tutun İstiklal Savaşımız, 17-25 Aralık süreçleri, 15 Temmuz hadiseleri dahil olmak üzere, biz, birlik ve beraberliğimizi ön planda tutmak suretiyle, ülkemiz üzerinde oynanan bütün oyunların tamamını nasıl def ettiysek, bugün de bu birlikteliğimiz, bu dik duruşumuz, bundan sonraki süreçte de yine hep beraber oluşumuz, ülkemiz üzerinde, İslam coğrafyası üzerinde oynanan hiçbir oyunu başarılı kılmayacaktır değerli dostlar.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi ülke genelinde, terörle ilgili konuda seferberlik ilanı gerçekten önemli. Biz almış olduğumuz bu çalışmalar noktasındaki tehditler, hakikaten bizi belirli bir noktada bir araya gelmemizle ilgili, kucaklaşmamızla ilgili mesajlar. Biz, nasıl bazı hadiseleri şuana kadar def ettiysek bundan sonra da bütün hadiselerimizi def edeceğiz. Ben inanıyorum ki ve buradan tüm ilçem adına seslenmek istiyorum ki, kanla beslenen tüm terör odakları şunu bilsinler; Şanlı Bayrağımızı asla indiremeyecekler. Bu güzel ezanlarımızı asla susturamayacaklar. Bu aziz milletimizi de birbirine asla düşüremeyecekler. Bu cennet vatanımızı da asla bölemeyecekler.

Değerli arkadaşlar, bu şer odakları, bu hainler ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, ilçemiz nezdinde şu birlikteliği sağladığımız gibi ülke genelinde de birlikteliğimiz sağlanmış durumda. Allah tüm polislerimize, bütün askerlerimize gayret, kuvvet versin. Ben tekraren sizlerin huzurunda bugün de şehit olan genç evlatlarımızın hakikaten mekanlarının cennet olmasını Yüce Mevla’mdan niyaz ediyorum ve inşallah onlar Peygamberimizle de beraberler.

Geride kalanlar gerçekten acıyı hissediyorlar. Allah onlara da gayret, kuvvet versin. Buradan onlar adına da Yüce Mevla’mdan sabırlar diliyorum. İnşallah bu tür hadiseleri bundan sonraki süreçte yaşamamak dileğiyle, biz bütünlüğümüzü, birlikteliğimizi devamlı muhafaza etmek zorundayız. Ülkemiz bir tane, bizim farklı yere gidecek durumumuz yok. Biz tüm insanlığa kucak açmayı bilen bir milletiz. Geçmişten gelen bir misyonumuz bu. Ancak bu oyun gelecekte bizim ülkemiz üzerinde oynanmaya kalktığında, bizim gidecek hiçbir yerimiz yok değerli dostlar. Onun için biz, her zaman için dik duruşumuzu ve birlikteliğimizi muhafaza etmek zorundayız. Ben bu duygu ve düşüncelerle gelecekte de beraber olacağımızı bir kere daha buradan seslenmek istiyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah bütün askerlerimizin, polislerimizin ve emniyet mensubu arkadaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Adnan KAMIL:

“Askerimize karşı yapılan haince, kalleşçe saldırıyı şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun. Çok değerli arkadaşlar, bildiğimiz üzere 35-40 yıldır PKK denen terör örgütü, çeşitli zamanlarda saldırılar düzenlediği malumunuz. Geçen hafta da Beşiktaş’ta spor müsabakasından sonra polislerimize yönelik saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Terörün, dini, milliyeti olmuyor. Adına ne dersek diyelim, PKK olur, DHKPC olur, biliyorsunuz IŞİD diye anılan, fakat ben buna IŞİD diyemeyeceğim, DAEŞ. Çünkü İslam ile terörün hiçbir zaman yan yana gelmemesi lazım. Bu bir algı operasyonudur, bu algı operasyonuna alet olmamamız lazım. 15 Temmuz’da da FETÖ terör örgütünün büyük bir kalkışmasına meydan vermemek için bizler elimizden geleni yaptık. Bütün partiler bir araya geldiler biliyorsunuz, Yenikapı mutabakatında bütün siyasi parti liderleri, siyasi partilere mensup milletimiz, bu kalkışmaya karşı tek yürek oldu. İnşallah bundan sonra da bu olaylarda tek vücut olmamamız için hiçbir neden yok diyorum, bunu buradaki toplantıda görüyoruz zaten. Teröre lanet etmek için ve ülkemizin bunlara pabuç bırakmaması için hep birlikte tek vücut olmamız lazım. Çok değerli arkadaşlar bu iş artık yalnızca iktidar partisinin, tek partinin mücadele edeceği bir iş değildir. Hepimiz Türk Milleti olarak, vatan, millet için bu teröre karşı birlikte hareket etmemiz lazım. Yoksa terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Bu birliktelik çok şükür memleketimizde şuana kadar mevcut. Bu birlikteliği moralimiz bozulmadan devam ettirmemiz lazım. Terörün amacı da zaten korku salmak, yılgınlık göstermesini sağlamak ve birlikteliği bozmaktır. Bu terör örgütleriyle, askerimiz, polisimiz savaşmaktadır. Hepsinden Allah razı olsun, inşallah sonuca yavaş yavaş gidiyoruz. Bu terör örgütlerinin belini kırmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapamaya da devam edeceğiz. Bu terör örgütleri yalnızca Türkiye’den kaynaklanan bir şey değil, biliyorsunuz süper güç olduğunu iddia eden ABD, PKK’yı terör listesinde gösteriyor, fakat bunun kardeşi olan PYD-YPG’yi maalesef terör örgütü olarak görmüyor. Bu şuna benziyor, bu elma diyor kırmız, fakat yeşil elmaya bu elma değil diyor. Böyle bir anlayış olamaz. Bakıyorsunuz PKK’nın yan uzantısı olan PYD-YPG ‘de Türk ordusunda olmayan silahlar var. Bunlar Amerika’nın silah envanterinden geliyor. Avrupa ülkelerine de bakıyoruz, Almanya Hollanda Belçika, PKK terör örgütleri cirit atıyor, polis bunlara koruyucu oluyor, yardımcı oluyor. Bir Meclis Başkan Vekili pasaportu çalınıyor, buna maalesef, terörist muamelesi uyguluyor, alıkoyuyor. Bunları çok iyi değerlendirmek lazım. Arkadaşlar maalesef bizim dostumuz yok. Bunu bilerek, irdeleyerek daha çok kenetlenmemiz lazım. Bu terör örgütleri bu kenetlenmemizi gördükten sonra maalesef üzerimize üzerimize geliyorlar. Sinsice, kalleşçe, pusu kurarak maalesef bizlere şehitler verdiriyorlar.

Çok değerli dostlar, millet dize gelmeyecek inşallah, bu millet eğilmez, vatan bölünmez. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi, hep birlikte burada çok şükür bir birlikteliğimiz var, bu birlikteliğimizi ebediyete kadar devam ettirmek zorundayız. Er ya da geç bu terör örgütleri yok edilecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, yeter ki biz, hep birlikte diklenmeden dik duralım, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

MHP İlçe Başkanı Celal ÇEKİL:

“Bursa- Yenişehir Milliyetçi Hareket Partisi adına, bütün Türk Milletine ve Yenişehir’de yaşayan halkımıza saygılar sunuyorum. Bu akşam burada Başkanlarımız ve Sivil Toplum Örgütlerimizle birlikte toplanmış bulunuyoruz. Gönül isterdi ki daha başka toplantılarda bulunarak, sizlere hizmetler noktasında müjdeler verebilmekti. Ama bugün malumunuz, şehitlerimizin daha kanı yerde kurumadan, ikinci bir hadiseyle, büyük bir hainlikle, Türk Milleti karşı karşıya kaldı. İşte bu yüzden, biz, Sivil Toplum Örgütleri olarak, siyasi partiler olarak, terör nereden gelirse gelsin, bir ve beraber olduğumuzu bütün dünyaya haykırmak durumundayız.

Saygıdeğer büyüklerim, değerli, büyük Türk Milleti, malumunuz uzun süreden beri, memleketimizde ve Anadolu’muzda ve topyekûn Ortadoğu’da, adı açıklanmayan bir savaşla karşı karşıyayız. Biraz evvel Başkanımın dediği gibi, 35-40 yıldan beri, adı konulmamış hain saldırılara muhatabız. İkinci bir Kurtuluş Savaşı yaşıyoruz. İşte bu yüzden Türk Milletinin daime uyanık, bir ve beraber olması gerekiyor. Dün olduğu gibi bugün de bu birlikteliğimizi devam ettirirsek, yine terörün hunharca saldırılarını, nereden gelirse gelsin bertaraf edeceğimize, Yüce Allah’ın izniyle inanıyorum ve böyle de olacak. Çünkü Türk Milleti, 5000 yıllık Türk tarihinde başına gelmeyen kalmadı, ama dimdik ayakta durabilmesini, önce Yüce Allah’ın izniyle ve sonra kendi azmiyle durabilmiştir. İşte bu yüzden, terör nereden gelirse gelsin, buradan sesleniyorum; bütün dünya devletleri bir olmuş olsalar dahi, bizim iman gücümüzle hiçbir zaman mücadele edemeyecekler ve sonuç itibariyle de tarihin tozlu sayfalarında yok olacaklardır. İşte bu yüzden, yine tekrar söylüyorum; bütün vatandaşlarımızın olaylara, vakarlı, azimli, sağduyulu yaklaşması gerekiyor. Bunu fırsat bilerek de hiçbir kimsenin, iç siyasi malzeme yaparak, bugünleri, birilerini suçlayarak geçiştirmesine, kamuoyunu işgal etmesine de müsaade etmememiz lazım. Bundan sonraki duruşumuzun, tavrımızın net olması gerekiyor.

Değerli hemşehrilerim, Türkiye’mizin bulunduğu konum itibariyle, tarihi geçmişiyle çok önemli bölgedeyiz. Bizler güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Teknolojilerimizi geliştirmek mecburiyetindeyiz. Ama insanız. Ben dün bir televizyon kanalında, Halep’teki katliamda küçük çocuğu ameliyat ederken bir doktor, anestezi malzemesi olmadığı için Tebbet Suresini okuyordu. Dünya bu kadar aciz miydi? Abluka içerisinde, sadece Türkiye, yani Müslüman bir ülke olarak Türkiye mücadele ediyor. Oraya girip, bu insanlarımıza yardım etmek istiyor. Bütün Arap ülkeleri, bütün Müslüman ülkeleri neredesiniz? Emperyalistlerin oyuncağı ve uşağı olmuş yöneticiler hala başlarında. İşte bu yüzden, Müslümanlar bütün dünyada zulüm görüyor.

Tekrar tekrar söylüyorum, bir ve beraber olmalıyız. Âcizane olarak Yenişehir’den seslenmek istiyoruz; bunu büyüklerimiz tabiî ki biliyorlardır. Bugün Türkiyemiz yolgeçen hanı olmuştur. Gayrı meşru yabancı ajanlar, bütün bölgelerimizde, köylerimize kadar, dağdaki küçük kulübelere kadar, istediği gibi misyoner faaliyetleri gerçekleştiriyorlar, oradaki insanlarımızı Türkiye’ye karşı anarşist hale getiriyorlar. Bunlara sessiz kalmamız lazım, kusura bakmayın âcizane olarak buradan yetkililere sesleniyorum; bunların tamamını temizlemediğimiz müddetçe, bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğumuzu hissettirmeyeceğimiz müddetçe bunlar olacaktır.

Terörle mücadelemiz, dünden bugüne en iyi şekliyle, kararlı bir şekilde mücadelesini gösteriyor, ama yeterli mi? Yeterli değil, millet olarak da devletimizin yanında olmamız lazım. Siyasi partiler olarak, sivil toplum örgütleri olarak, biraz evvel söylediğim gibi bizler de bu memleketi yönetenlerin yanındayız, Devletin yanındayız. Bu yüzden de bizlere çok büyük görevler düşüyor. Böyle bir elim hadiseden, bir daha Türk Milleti kim nerede olursa olsun yaşamamak ve karşılaşmamak dileğiyle Allah’a duacıyız. Burada şehit kardeşlerimize, Mehmetçiklerimize, Özel Harekatçılarımıza ve sivillerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ve diyoruz ki canımıza tak etti, tak artık! Ya İstiklal Ya Ölüm, başka yolu yok artık diyorum. Bütün Türk Milletinin başı sağ olsun diyorum” dedi.

CHP İlçe Başkanı Necdet SERT:

“Değerli dostlar, yüreğimiz tekrar acıyla kavruldu. Bugün, Kayseri’de çarşı iznine çıkan Mehmetçiklerimizi hedef alan hain terör saldırısında şehir düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Terörden beslenenlere, teröre çanak tutanlara bir kez daha lanet olsun. Ülke olarak, yurttaş olarak, terörün karşısında omuz omuza, kol kola hep birlikte onurlu bir şekilde dik durmalıyız. Ortak akılda birleşerek, önce Türkiye diyerek, çözüm ve strateji belirlemeliyiz. Terörün her zaman amacı, yurttaşlar arasında korku, infial ve kargaşa yaratmaktır. Bizler, bu tuzağa düşmemeliyiz. Güvenlik güçlerine sıkılan her kurşun, yapılan her eylem, Tük Milletine yapılmış demektir. Terörle yaşamaya alışmayacağız. Kaos yaratamayacaksınız. Kardeşi, kardeşe kırdıramayacaksınız. Lanet olsun diyorum, alçakça, kandan beslenenlere. Tekrar, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı olarak ulusumuzun başı sağ olsun diyorum” dedi.DİĞER HABERLER
18.01.2018 YENİŞEHİR KENT MÜZESİ MUHTARLAR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
BBB tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanarak Belediyemize devri gerçekleştirilen Sinanpaşa Külliyesi’nin bir bölümünde açılacak olan Yenişehir Kent…
14.01.2018 HAMSİ ŞÖLENİNE YOĞUN İLGİ
Belediyemiz ile Yenişehir Trabzonlular Derneği tarafından 14 Ocak 2018 Pazar günü düzenlenen Hamsi Şölenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 06 Ocak-17 Ocak tarihleri…
10.01.2018 BAŞKANIMIZ BASIN MENSUPLARINI ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 10 Ocak 2018 Çarşamba günü ilçemizde görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek, onların “10 Ocak Çalışan Gazeteciler…
10.01.2018 BAŞKANIMIZ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA FİDAN DİKTİ
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Koyunhisar Mahallesinde Kaymakamlığımız ile Belediyemiz öncülüğünde düzenlenen 15 Temmuz…
28.12.2017 İLÇEMİZDE KIŞLIK İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI
Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşler Şube Müdürlüğü tarafından, 27 Aralık 2017 Çarşamba günü ilçemizde bulunan logarlar ve ızgaralara kışlık…
28.12.2017 ÖMER DÖNGELOĞLU İLÇEMİZDE KONFERANS VERDİ
İlahiyatçı Yazar Ömer DÖNGELOĞLU 20 Aralık 2017 Çarşamba akşamı, Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR Kültür Merkezinde “Kudüs ve Mescid-i…
28.12.2017 BURSA MİLLETVEKİLİMİZ FARUK ANBARCIOĞLU, 15 TEMMUZ KONULU SEMİNER VERDİ
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Kitap Günleri Etkinliği, 22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk ANBARCIOĞLU’nun verdiği…
13.12.2017 YENİŞEHİR BELEDİYESİ VE ÖĞRENCİLER TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN EL ELE
Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Birimi ile Aydoğdubey İlkokulu öğrencilerinin kurduğu “Temizlik Ekibi”, daha temiz bir çevre için duyarlılık ve farkındalık…
07.12.2017 ZABITANIN PAZAR DENETİMİ DEVAM EDİYOR
Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla ilçe pazarında bulunan…
07.12.2017 BAŞKANIMIZ 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI
Belediyemiz ile Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği tarafından 04 Aralık 2017 Pazartesi akşamı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir program…